O nás

O nás

Jsme rodinný podnik, zabývající se plně automatickým soustružením a opracováním dřeva. Automatickému soustružení se věnujeme od roku 1996, historie našeho jména ve spojení s obráběním dřeva se však traduje více než 20 let.

Přestože jsme před několika lety začínali v garáži rodinného domu, už tenkrát jsme dodávali velice kvalitní výrobky na náš i světový trh. Zde jsme si však postupně uvědomovali, že v tomto prostoru jsme velice stísněni a limitováni. Snad i proto jsme se rozhodli ke zřízení provozovny v Lišanech. Avšak i tento prostor byl po čase nevyhovující, začali jsme tedy s rekonstrukcí zemědělského objektu na okraji Lužné. Po kolaudaci se sem také celá naše výroba přestěhovala.

Výroba

Na našem počátku jsme vyráběli celý sortiment na manuálně ovládaných soustruzích, postupně jsme si pořídili ručně ovládaný kopírovací soustruh. Dnes jede veškerá výroba větších sérií na plně automatických soustruzích řady PROGRESS s automatickým zakladačem materiálu. Celý výrobní proces soustružení ovládá počítač, zaručujeme tedy 100% přesnost našich výrobků. Naší snahou je zautomatizování i dokončovacích prací.

Naše činnost

Během několika let se náš výrobní sortiment značně změnil. Z počátku jsme se věnovali výrobě bytových doplňků jako celků – vyráběli jsmevyřezávazé poličky, soustružené zábradlí vč. madel, soustružené květinové stěny a stojany pod květiny. Pokračovali jsme výrobou částí hraček – od loutek po dřevěná autíčka. Dlouhá léta jsme vyráběli paličky na paličkování našich předních krajkářek. Dokonce jsme zajišťovali „restaurátorské“ práce při obnově silně poškozených dřevěných vrat, které pochází z náměstí v Rakovníku.

V současnosti se především věnujeme výrobě soustružených součástí nábytku, drobných bytových doplňků a hraček. Tím však naše aktivity a možnosti nekončí.

Doprava

Nemáte-li možnost vyzvednout si naše výrobky osobně, zajistíme Vám bezplatnou dopravu na Vámi určené místo – popř. využití služeb České pošty.

Platba

V případě dlouhodobé spolupráce akceptujeme platbu za objednané a odebrané zboží fakturou. V ostatních případech je za standardní platbu považována hotovost při dodání / odběru zboží.

Dodatek

Vzhledem ke skutečnosti, že naše technické zařízení je soustředěno na sériovou výrobu, nezajišťujeme výrobu jednotlivých „zakázkových“ kusů.